Navigovat do servisuKarviná - Staré Město, Bohumínská 373/7Telefon+420 596 322 020 E-mailcruservis@cruservis.cz Otevírací dobaPo - Pá: 7.45 - 16.45 So: po dohodě
Chiptunning CRU

Chiptunning CRU

Co je chiptuning?

Chiptuning je zvýšení výkonu motoru Vašeho automobilu pomocí softwarové úpravy řídící jednotky motoru. Jde o přeprogramování EPROM paměti (Erasable Programmable Read-Only Memory), tedy elektronického paměťového bloku se sériovým programem, Vaší řídící jednotky. Chiptuningem se optimálně upravuje charakteristika vstřikování, poměr vzduchu a paliva, zapalování a využití kvalitního paliva. U turbomotorů se také zvyšuje plnící tlak turbodmychadla. Všechny spočívají výhradně v úpravě softwaru řídící jednotky. Neprovádí se žádný mechanický zásah do motoru.

Výsledky chiptuningu nejsou subjektivní, ale dají se velmi dobře vyhodnocovat.

Dotaz na cenu Chiptuningu pro Vaše vozidlo

Kontaktujte nás

V naší firmě jsme schopni upravit vozidla těchto značek:

V naší firmě jsme schopni upravit vozidla těchto značek:

Pomocí chiptuningu lze dosáhnout:

  • nárůstu výkonu okolo 6 – 11 % a točivého momentu okolo 10 - 14 % u atmosférických zážehových motorů (benzínové motory).
  • nárůstu výkonu a točivého momentu o 20 - 35 % u přeplňovaných motorů - vyšší tlak turba
  • zvýšení točivého momentu s výrazně lepší charakteristikou v nízkém a středním rozsahu otáček
  • zachování či snížení spotřeby pohonných hmot o 8 – 18 %
  • zachování hodnot životnosti motoru a jeho příslušenství
  • zachování limitu čistoty výfukových plynů podle platných norem Evropské unie

Proč automobil z výroby nemá nastavené nejvyšší výkonnostní parametry?

Při sériové výrobě automobilů je motor výrobcem nastaven pro podmínky běžného provozu s ohledem na spotřebu paliva, emisní limity, výkon a řadu dalších faktorů. Motor je tedy optimálně připraven pro běžnou jízdu, ale z hlediska výkonu skrývá značné rezervy. Chiptuning je úprava, která tyto rezervy využije a tím rapidně zvýší výkon točivý moment motoru.

Chiptuning v CRU Servis krok za krokem:

Seznámení
Nejprve vyslechneme Vaše požadavky a očekávání, ukážeme Vám možnosti a předběžné výsledky po chiptuningu Vašeho automobilu. Seznámíme Vás s dobou úpravy a se záručními podmínkami.

Převzetí vozu
Váš automobil převezme náš kvalifikovaný technik.

Kontrola
Před samotným chiptuningem provedeme počítačovou diagnostiku vozu.

Čtení software
Z řídící jednotky Vašeho automobilu načteme původní software přes OBD zásuvku (On-Board Diagnostics), případně přímo z jednotky přes BDM rozhraní nebo z paměti EPROM nebo FLASH (u starších vozů).

Zálohování
Původní software Vašeho automobilu zálohujeme pro další případné použití (např. při prodeji vozu).

Úprava software
Ke každé úpravě přistupujeme vždy individuálně. Software upravíme přímo pro Vaše auto, podle Vašeho přání a počtu ujetých km ve vývojovém programu, abychom zachovali životnost motoru, emisní limity i další důležité faktory.

Zápis software
Upravený software nahrajeme do řídící jednotky motoru obdobným způsobem jako při jeho čtení.

Kontrola
Před předáním Vašeho vozidla provedeme opět počítačovou diagnostiku a jízdní zkoušku.

Zápis úpravy do TP
Nové hodnoty samozřejmě zapíšeme do vašeho velkého technického průkazu

Předání
Upravený a prozkoušený vůz Vám předáme, vystavíme záruční list na řídící jednotku a upravený software se záruční dobou 24 měsíců.

Celý proces chiptuningu trvá od 1 do 3 hodin, podle modelu Vašeho auta.

Pozor na nekvalitní chiptuning!

Ne všechny firmy, které na českém trhu chiptuning nabízejí, jsou zcela seriózní. Pokud si vyberete špatně, budete nemile překvapeni. Může se stát, že si od Vás firma nechá zaplatit za chiptuning, ve skutečnosti se však výkon motoru a další parametry vůbec nezmění. V horším případě zásah do řídící jednotky motoru firma provede, ale zcela nevhodným způsobem, který může poškodit řídící jednotku i motor Vašeho vozu.

Každá řídící jednotka má hardwarové číslo a v EPROM paměti nahranou určitou softwarovou verzi. Takzvaní „úpravci“ tuto informaci nemají nebo nerespektují. Myslí si, že pokud mají upravený software pro určitý druh motoru (např. AUDI A6 2,5 TDI 132 kW), mohou tento software použít do všech vozů s tímto motorem. Softwarových verzí jednoho druhu motoru může být přitom i několik desítek. Výsledkem takového „chiptuningu“ je pak nepravidelný chod motoru, zvýšená kouřivost atd.

Kontaktujte nás

Souhlasím, aby společnost CRU Servis s.r.o. jako správce zpracovávala moje osobní údaje v rozsahu uvedeném v tomto formuláři. Další informace ke zpracování naleznete v informacích o ochraně osobních údajů