Ochrana před kunou

Kuna skalní dokáže značně poškodit přívodní hadice a kabely motoru. Díky své schopnosti adaptace u lidských obydlí ohrožují váš vůz nejen na venkově, ale také ve městě.

  • Namontujeme elektronický odpuzovací systém
  • Vyčistíme prostor motoru od pachových stop

Proč leze kuna do motoru

V chladnějších obobích hledá místo, kde by se zahřála a v teple přenocovala. Tím ale zanechá v motoru své pachové stopy. Kromě toho si do motoru může natahat i další smetí, aby si vylepšila pelíšek. Pokud pak s autem přijedete na jiné místo, ucítí místní kuna pach konkurenční kuny a jde si hájit své teritorium. Snaží se odstranit pachové stopy a přitom kouše a ničí označkované části v motorové části. Pokud se vrátíte domů, tak se efekt opakuje, domácí kuna se opět snaží odstranit pachy předešlé kuny. Mohou tak způsobit značné škody na různých součástech motoru, zejména elektrických kabelech a přívodních hadicích chlazení.

Špatné startovaní a přehřívání motoru

Po rozkousnutí kabelu dokáže kuna odpojit některá důležitá zařízení motoru. Můžete tak mít například problém nastartovat anebo přestane fungovat klimatizace. Pokud se ji povede způsobit zkrat v prokousnutých svazcích kabelů, které nejsou jištěny pojistkou, může vás automobil díky stejnosměrnému oblouku i samovolně vzplanout. Dále dokáže způsobit uniky chladících kapalin a následné přehřívání motoru. Pokud tedy ráno nemůžete nastartovat, může to být právě díky nočnímu řádění kuny.

Máme řešení

Máme řešení

Namontujeme vám do motorového prostoru elektronický odpuzovač

V případě zájmu nás můžete kontaktovat

Jméno a příjmení
E-mail
Telefon
Vzkaz
Napište prosím název dnešního dne (ochrana proti spamu)
Souhlasím, aby společnost CRU Servis s.r.o. jako správce zpracovávala moje osobní údaje v rozsahu uvedeném v tomto formuláři. Další informace ke zpracování naleznete v informacích o ochraně osobních údajů
Servisní služby
© Robert Bosch odbytová s.r.o. | Tiráž | Ochrana dat | Právní informace
Mapa stránek - Sitemap