Bosch testuje automaticky řízená auta v běžném provozu

13.7.2013
„Už nic nebrání zkouškám prototypů na veřejně přístupných pozemních komunikacích," zní jednoznačný závěr nezávislé organizace TÜV SÜD. Firma Bosch tedy začala testovat svůj systém na německých dálnicích s cílem vyzkoušet a dále vylepšit tyto vozy podle běžných jízdních situací.

Prvním krokem je samozřejmě autonomní jízda po dálnici. Ta je totiž nejjednodušší, protože se zde nevyskytují křižující, ani protijedoucí vozidla, nebo chodci. Ovládání vozidla mají na starosti asistent pro jízdu v jízdním pruhu, adaptivní tempomat a asistent pro vybočení z jízdního pruhu. Potřebné informace o okolí vozidla zaznamenávají radarové senzory a kamery Bosch. Poznatky z reálného provozu mají například zlepšit funkci samočinného popojíždění v koloně.

Automatizovaná jízda Bosch
 
Foto: Bosch

I přes již odzkoušenou techniku nelze nic nechat náhodě, a proto ve všech testovacích vozech sedí školení řidiči. Testovacích jízd se smí účastnit pouze zaměstnanci, kteří se důvěrně seznámili s bezpečnostním konceptem a absolvovali speciální řidičský výcvik. Musí být například schopni mimořádně rychle reagovat v potenciálně kritických situacích.

Na bezpečnostních a asistenčních systémech, které jsou základem automatizované jízdy, pracuje u firmy Bosch přes 5000 inženýrů. Současným cílem projektového týmu je bezpečná integrace nových funkcí s jejich senzory, řídicími jednotkami a akčními členy do celkového systému automobilu. Celý proces je rozdělen mezi kalifornské Palo Alto, kde probíhá vývoj funkcí, a švábský Abstatt, kde je realizována systémová integrace komponentů.

Další články

Apple iOS7: Od roku 2014 kompatibilní se systémy v automobilech

Rozvodové řetězy:Praskají i nadále

Land Rover představí jako první na světě devítistupňovou převodovku

Vznětový motor slaví 120 let

10 zaručených tipů, jak si zničit auto

CRU Servis s.r.o.
Otevírací doba

Pondělí - Pátek: 7.45 - 16.45 h

Sobota: po dohodě

Neděle: zavřeno

Motor
Motor
BrzdyBrzdy
SklaSkla
ElektronikaElektronika
Prohlídky
Prohlídky
Osvětlení
Osvětlení
Pneumatiky
Pneumatiky
Mechanické systémy
Mechanické systémy
Klimatizace
Klimatizace
Aktuality
Best Brand 2018
Best Brand 2018
> další aktuality
Články
VW/Audi 1.8 20V Turbo: Proč už podobně úžasný motor nemůže v dnešní době vzniknout
VW/Audi 1.8 20V Turbo: Proč už podobně úžasný motor nemůže v dnešní době vzniknout
> další články
Živé firmy
Bosch Car Service – Profesionální servis pro vaše auto
O Bosch Car Service - přehled
Vítejte v Bosch Car Service

Vaše vozidlo je u nás v dobrých rukách. S více než 17.000 autoservisy Bosch Car Service ve více než 150 zemích jsme celosvětově největší nezávislou sítí autoservisů.

Spolupracujeme se společností Bosch a využíváme know-how a vybavení celosvětově největšího dodavatele náhradních dílů pro automobily. Skoro všechny renomované značky využívají ve svých nejnovějších modelech díly a technologie společnosti Bosch. Jako autoservis pro všechny značky vozidel zvládá Bosch Car Service a jeho vyškolení technici nejmodernější technologie vozidel a vždy dokážou zajistit provedení údržby, přípravy na technickou kontrolu, překontrolování vozidla, diagnostiku elektronických systémů a všechny další opravy vozidel.

Těšíme se na vaši návštěvu!
CRU Servis s.r.o.
Bohumínská 373/7, Karviná - Staré Město, 733 01, GPS: 49°51'53.438"N, 18°30'57.751"E, navigovat do servisu
Tel.: +420 596 322 020, E-mail: cruservis@cruservis.cz Toplist
Navštivte nás na

YouTube YouTube   Facebook Facebooku   Google + Google +

© Robert Bosch odbytová s.r.o. | Tiráž | Ochrana dat | Právní informace
Mapa stránek - Sitemap