Podpalování ventilů podruhé

28.2.2011

Mám Fabii 1,2 HTP 51 kW. Jsem tedy ohrožen podpalováním ventilů, nebo se již v této době podnikla nějaká zlepšení motoru? Nevite, zda se dá udělat přídavné chlazení oleje? Kdysi jsme si to na škodovkách zajišťovali sami...

Toliko citace dotazu pana z Prachatic majitele výše zmíněné Fabie.

Odpověď stálého spolupracovníka Světu Motorů: obecně vzato je Váš motor ohrožen podpalováním ventilů, neboť tato závada je dána principiálně a dílčími konstrukčními opatřeními ji lze spíše omezit než zcela odstranit. Nicméně je toho poměrně dost, co může udělat sám motorista, aby závadu odsunul do kilometrů, které již se svým vozem nenajede.
Přídavné chlazení oleje není nutné, ale měnte ho po 10 000 km. Nespoléhejte se na oleje od výrobců garážových kapalin, které mohou být nedostatečně aditivované, ale používejte vždy značkové - přitom je značkou třeba Mogul nebo třikrát dražší Castrol, to už není důležité. Nejezděte ustálenou vysokou rychlostí, zejména za horkého počasí. Největší problémy mají Fabie provozované na dálnicích v rychlostech povoleného maxima, nebo jej dokonce překračujících. Naopak vozy jezdící klidně po okresních silnicích žádné problémy mít nemusí. Závada jednoznačně souvisí s teplotou oleje a jeho stavem, tedy riziko roste se zátěží motoru, výměnnými lhůtami a klesající kvalitou maziva.

Jezděte do značkových servisů. Škoda Auto o problému ví a zákazníkům s řádně vyplněnou servisní knížkou se spolupodílí na řešení - nová hlava válců i s katalyzátorem je vyjde zhruba na 9.000,- Kč, což je odhadem čtvrtina obvyklé ceny takové sestavy.

Obsah tohoto článku je čerpán z časopisu "Svět Motorů" číslo vydání 46/2010.

Další články

Podpalování ventilů

AUTOLÉKÁRNIČKA 2011

Stěrače Bosch AeroTwin Nejlepší !!!

Pozor! Povinná výbava vozidel se od 15. září změnila!

Kolik zaplatíte za registraci ojetiny

CRU Servis s.r.o.
Otevírací doba

Pondělí - Pátek: 7.45 - 16.45 h

Sobota: po dohodě

Neděle: zavřeno

Motor
Motor
BrzdyBrzdy
SklaSkla
ElektronikaElektronika
Prohlídky
Prohlídky
Osvětlení
Osvětlení
Pneumatiky
Pneumatiky
Mechanické systémy
Mechanické systémy
Klimatizace
Klimatizace
Aktuality
Best Brand 2018
Best Brand 2018
> další aktuality
Články
VW/Audi 1.8 20V Turbo: Proč už podobně úžasný motor nemůže v dnešní době vzniknout
VW/Audi 1.8 20V Turbo: Proč už podobně úžasný motor nemůže v dnešní době vzniknout
> další články
Živé firmy
Bosch Car Service – Profesionální servis pro vaše auto
O Bosch Car Service - přehled
Vítejte v Bosch Car Service

Vaše vozidlo je u nás v dobrých rukách. S více než 17.000 autoservisy Bosch Car Service ve více než 150 zemích jsme celosvětově největší nezávislou sítí autoservisů.

Spolupracujeme se společností Bosch a využíváme know-how a vybavení celosvětově největšího dodavatele náhradních dílů pro automobily. Skoro všechny renomované značky využívají ve svých nejnovějších modelech díly a technologie společnosti Bosch. Jako autoservis pro všechny značky vozidel zvládá Bosch Car Service a jeho vyškolení technici nejmodernější technologie vozidel a vždy dokážou zajistit provedení údržby, přípravy na technickou kontrolu, překontrolování vozidla, diagnostiku elektronických systémů a všechny další opravy vozidel.

Těšíme se na vaši návštěvu!
CRU Servis s.r.o.
Bohumínská 373/7, Karviná - Staré Město, 733 01, GPS: 49°51'53.438"N, 18°30'57.751"E, navigovat do servisu
Tel.: +420 596 322 020, E-mail: cruservis@cruservis.cz Toplist
Navštivte nás na

YouTube YouTube   Facebook Facebooku   Google + Google +

© Robert Bosch odbytová s.r.o. | Tiráž | Ochrana dat | Právní informace
Mapa stránek - Sitemap